HAKKINDA


Giderek kirlenen dünyada en büyük sorunlardan biri çevre kirliliğidir , temiz bir çevre olmayınca kalkınma ,kişi başına düşen milli gelir, ne işe yarar?
Dünyayı kirliliğinin yarısından fazlası enerji üretimi için kullanılan fosil kaynakların kullanılmasıyla ortaya çıkmaktadır.
Milyonlarca yıldır oluşmuş olan fosil kaynaklar son 110 yıldır artan oranda kullanmakta ve giderek daha çok çevreye zarar vermeğe devam etmektedir.
Kısa vadede fosil yakıtların yerini tamamen alabilecek yenilenebilir bir enerji kaynağının olmaması zaman zaman yenilenebilir enerijinin bir çözüm olmadığı yönünde yorumlara yol açabilmektedir. Aslında bu durum, doğa dostu Demirer Holding rüzgarın, yenilenebilir enerji kaynakları arasında en ekonomik ve sağlıklı olduğunu düşünerek Türkiye ’de ilklere imza atmıştır.
Grubumuz yeni yatırımlarla  bir yandan rüzgar enerjisinin payını , diğer  yandan  yerli oranını arttırarak, enerji konusunda dışarıya bağımlılığımızı azaltmaya devam edecektir enerji sağlama açısından mevcut teknolojilerin yaygınlaşması ve desteklenmesi gerektiğinin en önemli işaretidir.

Vizyon ve Misyonumuz
Vizyonumuz:Türkiye'de çevreye duyarlı, yenilebilir ve sürdürülebilir enerji üretiminde önder olmak

Misyonumuz:Çevreci ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olan rüzgardan en yüksek verim ve kaliteyle enerji üretimini sağlamak, rüzgar gibi doğal kaynaklarımızdan enerji üreterek dünyanın daha yaşanabilir olmasına katkıda bulunmaktır.
İlk Rüzgar Ölçüm Direği

İlk Rüzgar Ölçüm Direği

Türkiye’de rüzgar enerjisi ölçümleri için bilimsel araştırma yapılması amacıyla İLK rüzgar ölçüm direğini 1996 yılında dikmiştir.

 

İlk RES

Enterkonnekte sistemine bağlanarak rüzgardan İLK enerji üreten santralini 1998 yılında İzmir Çeşme’de kurmuştur.

İlk Yerli Çelik Kule Kullanımı

İlk Yerli Çelik Kule Kullanımı

1999 yılında ilk yerli çelik kuleleri Türkiye de yaptırmış ve 2000 yılında Bozcaada santralında kullanmıştır.

İlk Yerli Kanat Fabrikası

İlk Yerli Kanat Fabrikası

2002 yılında ilk yerli kanat fabrikasını Enercon almanya ortaklığında İzmir de kurmuştur. Bu fabrikada halen yaklaşık 500 kişi çalışmaktadır.

İlk Gold Standard Partnerliği

İlk Gold Standard Partnerliği

Dünyada ve Türkiye’de Karbon Marketinin Gönüllü Pazarında ilk 3 Gold Standard’ı Mare, Anemon ve Sayalar projelerinin almasını sağlamıştır

Kurucumuz
 29 Mayıs 1936 doğumlu olan Armağan Demirer, genç yaşlarda bir ecza deposunun üçüncü ortağı olarak çalışma hayatına başladı. Nobel İlaç'ın kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışma hayatına devam eden Armağan Demirer, 1976 Kasım’ına  kadar bu görevlerini sürdürdürürken aynı zamanda Pazarlama ve Satış Grubunun da başında bulunuyordu.
1976 yılı sonu – 1977 yılı başlarında Kabsan Holding'ten Anka Kabloları'nın kademeli olarak tüm hisselerini satın aldı.
Armağan Demirer, daha sonra Bozüyük'te en modern teknolojiyle orta ve yüksek gerilim kabloları üreten Demirer Kablo fabrikasını kurdu. Eş zamanlı olarak Anka ve Demirer Kablo'nun satış teşkilatı olarak Demtaş A.Ş. kuruldu. Aynı dönemlerde, Armağan Demirer, RPT Renkli Pres Tuğlaları, Nobsan Sentez Ürünleri, Diplomat Çakmak San. ve Sterlimat Raf San. A.Ş.'nin de Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyordu.
Bu arada da Armağan Demirer 1953 yılından beri plastik sektöründe pek çok ürünü ile tanınan Delta Plastik End. A.Ş.’nin hisselerini satın alarak Demirer Holding A.Ş. bünyesine ekledi.
1984 - 1985 yıllarında ki ekonomik kriz sonucunda Demirer Kablo ve Anka Kablo'nun çoğunluk hisselerini Saudi Cable Company firmasına devretti. Armağan Demirer, bu tarihten itibaren Mass Kablo Grubunun Murahhas Üyeliğine atandı. Bu müddet zarfında Mass Kablo, metalik ve optik fiber telekom kablolarında uzmanlaşan Kavel Kablo’yu da bünyelerine katarak büyümeye devam etti.


Zaman içinde  Mass Kablo ’da ki tüm hisselerini Saudi Cable Company firmasına devreden Armağan Demirer, 1997 yılı başında da Mass Kablo Grubundaki profosyonel yöneticilik hayatını noktalayarak kendisini kablo sektöründen emekliye ayırdı. Ama çalışma hayatından kopamadı.

Her zaman yeni projeler geliştirip uygulamaya sokmakta öncü isimlerden olan Armağan Demirer, bu sıra da bir taraftan Demirer Holding ve Delta Plastik firmalarındaki Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam ederken diğer taraftan da Türkiye’nin geleceği için büyük bir önemi olacağını düşündüğü Rüzgar Enerjisi konusunda ki çalışmalarına hız verdi.


 1997 yılının Aralık ayında da ani şekilde vefat ederek aramızdan ayrıldı.